Stavby střech

Před stavbou střechy musím provést rozhodnutí, zda chceme plochou, nebo šikmou střechu. Šikmé střechy jsou v současné době oblíbenější. Další rozhodnutí se mohou odvíjet od dalších omezení, např. stavba je chráněná památka.

Základem šikmé střechy je krov, který tvoří nosnou konstrukci a je postaven z kombinace dřeva, betonu a oceli. Při stavbě krovu je nutné brát ohled na typ střešní krytiny, která se při stavbě použije.

Pro návrhy nosných konstrukcí střech využíváme špičkový software německé firmy SEMA. Díky němu odstraníme případné nedostatky v návrhu, doladíme s Vámi detaily a v pohodlí ihned uvidíte jak bude Vaše nová střecha vypadat. Prvotní návrh Vám uspoří náklady do budoucna.

 

Největší vliv na ochranu před povětrnostními vlivy má samozřejmě střešní krytina. Pro šikmé střechy je možné použít několik typů krytin podle vašich požadavků. Tradičním materiálem je pálená střešní taška. Dobrou volbou může být také velice odolná betonová krytina . Méně tradiční materiály jsou asfaltové šindele, plechové taškové krytiny které jsou lehké a odolné.